بازی ها

کرونا و تاثیرات آن بر صنعت بازیسازی

ویروس کرونا مدتی هست که مهمان ناخوانده کره زمین شده و با همه گیر شدنش خیلی از کسب و کارهارا تعطیل یا با اختلال مواجه کرده که صنعت گیمینگ هم از قائله مستثنا نیست.

در ادامه با جزیره بازی همراه باشید تا درباره تاثیر این ویروس بر این صنعت بیشتر بدانیم.

خوب،بد،زشت،کرونا

درست است که کرونا باعث شده تا مردم بیشتر در خانه بمانند و اقبال مردمی نسبت به دنیای دیجیتال بیشتر شود اما از طرفی تمامی رویداد های مهم صنعت بازی سازی دنیا یا لغو و یا به زمان دیگری موکول شده.

این امر باعث شده تا عناوین مورد انتظار در سال 2020 یا فعلا رونمایی نشوند و یا حتی انتشار انها با تاخیر صورت بگیرد.

خوب

میتوان گفت بازی های موبایلی فروش چشم گیری داشته اند به طوری که در تاپ لیست کشور های دنیا شاهد رشد فوق العاده عناوینی چون animal crossing،Roblox،Call of Duty®: Mobile، Plague Inc بودیم که اکثرا به دلیل ورود خانواده ها و میتوان گفت به اصطلاح non-gamers ها به این دنیا بوده.

بازی های چند نفره آنلاین هم مانند Call of Duty:Warzone، fortnite،PUBG هم افزایش قابل توجه کاربر داشته اند به طوری که شرکت اکتیویژن اعلام کرده که میخواهد سرور های مجزا برای سری بازی هایش در نظر بگیرد.

کرونا و تاثیرات آن بر صنعت بازیسازی

بازی call of duty با اضافه کردن بخش بتل رویال بازار این ژانر را به تسخیر خود در آورده

بد

اگر به اخبار گیم علاقه مند باشید قطعا اسامی چون E3،DCA،twitchCon برای شما آشناست اگر هم نه که باید بدانید بزرگترین رویداد های گیمینگ در این کنفرانس ها به نمایش در میاید،کنفرانس هایی که امسال خبری از برگزاریشان نیست!

شرکت های بزرگ بازیسازی اعلام کرده اند که تا پایان دوران کرونا و به دستور سازمان جهانی سلامت امسال کنفرانس خبری و همایشی برگزار نمیشود و این بدین معناست که رونمایی از بازی های سال آینده و تریلر های جذاب برای انتشار باید مدت بیشتری صبر کنند!

کرونا و تاثیرات آن بر صنعت بازیسازی

و غرفه هایی که حالا خالی تر از همیشه اند

زشت

خلاصه این بند میشود یک خبر: Last of Us II به دلیل شیوع کرونا به تاخیر خورد.

2020 قرار بود که سالی خوش برای گیمر ها باشد و عناوین مورد انتظار زیادی در این سال منتشر شود اما کرونا باعث شده تا همگی تاخیر بخوردن عناوینی چون :

  • The Last of Us Part II
  •  نسخه پی سی Death Stranding
  • empire of sin
  • crusader kings iii
  • Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2
  • cyberpunk 2077 به احتمال زیاد
  • Final Fantasy VII Remake

 

علاوه بر این ها اضافه کنید که اخبار رسیده از خبرگزاری ها این احتمال را میدهد که کنسول های نسل بعد یعنی Xbox X و PS5 هم با تاخیر نسبت به آنچه که قرار بوده عرضه شود!

کرونا و تاثیرات آن بر صنعت بازیسازی

الی حالا تنها تر از همیشه!

کرونا

گذشته از تمامی بحث های بالا سلامتی مهم ترین دارایی انسان است پس ویروس را جدی بگیریم و در کنار خانواده یا دوستان در خانه بمانیم به به بازی مشغول شویم.

تیم فروشگاه بازی برای تمامی شما همراهان آرزوی سلامتی میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *